• Návrat do školy od 26.04.2021!!!

• NÁVRAT ŽIAKOV DO ŠKOLY🟠

❗️DÔLEŽITÉ INFORMÁCIE PRE RODIČOV A ŽIAKOV ❗️

Žiak, ktorý má byť prítomný na prezenčnom vyučovaní v danom období priamo v škole, musí spĺňať s tým spojené podmienky, určené epidemiologickou komisiou. To znamená:

✳️1.stupeň (žiaci 0. - 4. ročníka) :✳️

🟢 negatívny test jedného zákonného zástupcu žiaka, nie starší ako 7 dní

🟢žiaci sú povinní používať v škole ochranné rúško (nezabudnúť doniesť aj jedno náhradné rúško)

✴️2.stupeň (žiaci 5.,6.,7., 8. a 9. ročníka) :✴️

🟠negatívny test žiaka, nie starší ako 7 dní

🟠negatívny test zákonného zástupcu žiaka, nie starší ako 7 dní

🟠žiaci II.stupňa sú povinní používať ochranné rúško

• NÁVRAT DO ŠKOLY!!!

• !DÔLEŽITÉ INFORMÁCIE PRE RODIČOV A ŽIAKOV!

• Žiaci 1.stupňa, ani v prípade, že majú viac ako 10 rokov nemusia byť testovaní.
            • Aspoň jeden rodič (zákonný zástupca dieťaťa), pokiaľ neprekonal ochorenie Covid-19 a neuplynulo odvtedy viac ako 90 dní, musí mať negatívny test na Covid-19. Tlačivo čestného vyhlásenia o negatívnom teste je zverejnené aj na stránkach Ministerstva školstva.
            • Žiaci a ich rodičia, resp. doprovod do školy, musia dodržiavať podmienky platného Covid semaforu.
            • Pri príchode do školy sa bude vykonávať ranný filter žiakov (meranie teploty, dezinfekcia rúk, kontrola nosenia ochranného rúška).
          • Dôležitý oznam!!!

• Na základe pandemickej situácie a chorobnosti na Covid - 19  pokračuje na Základnej škole v Červenici vyučovanie od pondelka 1.3.2021 dištančnou formou až do odvolania!!!

• ROZHODNUTIE!!!

• Na základe rozhodnutia krízového štábu obce Červenica zo dňa 5.2.2021 v súvislosti so šírením nákazy Covid - 19 pokračuje vyučovanie na Základnej škole v Červenici od 8.2.2021 dištančnou formou do odvolania.

• Posedenie pri jedličke a Hviezdoslavov Kubín!

,,Prichádza sviatočný čas,

na ten sa tešil každý z nás.

Vôňa koláčov vôkol sa rozlieha,

vianočnej nálade každý z nás podlieha.

Zabudnime na smútok, zanechajme zvady,

buďme k sebe milí a majme sa radi!"

Aj u nás na Základnej škole v Červenici si každý rok pripomíname vianočné sviatky. Dňa 18.12.2020 sa uskutočnilo Posedenie pri jedličke, ktoré je každoročne spojené s prednesom poézie a prózy v rámci Hviezdoslavovho Kubína. Po vyhodnotení súťažiacich si žiaci pod vedením triednych učiteľov vytvorili rôzne vianočné pozdravy, pohľadnice, vločky vďaky a tento deň zakončili počúvaním vianočných piesní.

• Sviatok svätého Mikuláša je prvou predzvesťou vianočných sviatkov. Svätý Mikuláš tradične chodí medzi detí a nosí im darčeky. Inak tomu nebolo ani u nás v Základnej škole v Červenici.

Dňa 4. decembra k nám do školy zavítal svätý Mikuláš so svojim sprievodom ( anjelom, a čertom), aby potešil detské srdiečka a rozdal im sladkosti.

• OZNAM!!!

• Z nariadenia Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Prešove je

Základná škola v Červenici v KARANTÉNE

od 15. 10. 2020 do 16. 10. 2020 vrátane.

Prosíme rodičov:

- aby dbali na dodržiavanie pravidiel karantény svojich detí

POČAS KARANTÉNY BUDE PREBIEHAŤ VZDELÁVANIE DIŠTANČNOU FORMOU (online)  !!!

• Európsky deň jazykov

• Európsky deň jazykov - 26. september, vyhlásila Rada Európy v roku 2001. Tento deň si každoročne pripomíname prostredníctvom rôznych aktivít. Cieľom tohto dňa je podporiť rozvoj viacjazyčnosti, jazykovej a kultúrnej rozmanitosti a celoživotneho vzdelávania.