• Posedenie pri jedličke a Hviezdoslavov Kubín!

,,Prichádza sviatočný čas,

na ten sa tešil každý z nás.

Vôňa koláčov vôkol sa rozlieha,

vianočnej nálade každý z nás podlieha.

Zabudnime na smútok, zanechajme zvady,

buďme k sebe milí a majme sa radi!"

Aj u nás na Základnej škole v Červenici si každý rok pripomíname vianočné sviatky. Dňa 18.12.2020 sa uskutočnilo Posedenie pri jedličke, ktoré je každoročne spojené s prednesom poézie a prózy v rámci Hviezdoslavovho Kubína. Po vyhodnotení súťažiacich si žiaci pod vedením triednych učiteľov vytvorili rôzne vianočné pozdravy, pohľadnice, vločky vďaky a tento deň zakončili počúvaním vianočných piesní.

• Sviatok svätého Mikuláša je prvou predzvesťou vianočných sviatkov. Svätý Mikuláš tradične chodí medzi detí a nosí im darčeky. Inak tomu nebolo ani u nás v Základnej škole v Červenici.

Dňa 4. decembra k nám do školy zavítal svätý Mikuláš so svojim sprievodom ( anjelom, a čertom), aby potešil detské srdiečka a rozdal im sladkosti.